Le Penová: Pokud mě zvolíte, budete mít do dvou let franky ve vašich kapsách

Le Penová: Pokud mě zvolíte, budete mít do dvou let franky ve vašich kapsách
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Marine Le Penová
06 / 05 / 2017, 09:00

Marine Le Penová prohlásila, že pokud by byla zvolena francouzskou prezidentkou, tak do dvou let bude zaveden frank místo ,,nenáviděného" Eura.

Na začátku dubna politička prohlásila, že,, Euro je nožem mezi žebry francouzského lidu", a ve svém boji za jeho odstranění pokračuje dál.

Le Penová vyhlásila těsně před konáním klíčového druhého kola prezidentských voleb nový boj Euru. Prohlásila, že pokud dostane důvěru voličů a bude zvolena prezidentkou, obyvatelé Francie budou během dvou let v kapsách nosit znovu franky.

Nahrazení Eura frankem patří k politickým prioritám francouzské političky. Le Penová pohlásila, že by ,,ráda viděla", aby současná měna, kvůli níž tak brojí, byla nahrazena tradičním frankem, na který byli Francouzi po léta zvyklí.

Le Penová připomněla, že zavedení Eura mělo velmi negativní dopady na ekonomiku země, která je třetí největší v rámci EU. Proto se domnívá, že nová národní měna by byla zárukou ochrany úspor Francouzů. Le Penová řekla, že současný bruselský establishment chtějí ,,vystrašit" francouzské voliče, aby zůstali u Eura a popřela, že opuštění Eura by vedlo podle vysokých představitelů EU k okamžité bankovní krizi. I pak by se mohlo najít schůdné řešení případné krize, která ale ,,stejně nenastane", uvedla Le Penová.

Podle ní jde opuštění eurozóny ruku v ruce s francouzskou suverenitou a návratem národní identity.

 

psali jsme:

Le Penová: Euro je nožem mezi žebry francouzského lidu

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace