Muž zažaloval aerolinky za to, že musel ,,trpět" vedle extrémně obézních pasažérů

Muž zažaloval aerolinky za to, že musel ,,trpět&quote; vedle extrémně obézních pasažérů
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: letadlo
14 / 05 / 2017, 18:30

Muž se rozhodl zažalovat aerolinky, protože musel sedět vedle ,,extrémně obézních" cestujících.

Australan Michael Anthony Taylor zažaloval American Airlines za to, že byl ,,nucen" sedět během dlouhého letu ze Sydney to Los Angeles vedle silně obézních pasažérů. Požaduje po aerolinkách 100 000 australských dolarů (zhruba 1 800 000 korun).

V žalobě se uvádí, že Australan musel kvůli tomu zkroutit se své tělo do různých pozic, protože obézní pasažéři mu ,,zasahovali" svými těly do jeho místa. Tyto skutečnosti pak vedly k celkovému nekomfortu na palubě letadla.

Čtěte také: Chcete až 10 000 dolarů od aerolinek? Vzdejte se svého místa v letadle

Taylor popsal, že tyto pozice zahrnovaly například stání, krčení, poklekávání či předklony. To pak významně zhoršilo Taylorův problém s bolavými zády a krkem. Taylor popsal, že tělo jednoho z obézních cestujících ,,přetékalo" a zasahovalo do jeho místa. Australan popsal pro televizi 7 News, že tento ,,rozložitý" pasažér si nakonec položil i svou hlavu na něho, na což mu Taylor řekl, že mu nestačí, že mu zabírá část jeho místa, ale ještě chce ,,na něm" spát.

Čtěte také: United Airlines mají problém. Pilot spláchl náboje do WC, bál se německé policie

Taylorův advokát prohlásil, že několikrát žádal posádku, aby si mohl vyměnit místa, ale nebylo mu to povoleno. Podle advokáta se jeho klientovi posádka smála, když jí navrhl, že půjde ,,strávit" nějaký na toaletu, aby si ulevil od bolesti, které byly vážné.

Tento incident American Airlines zapadá do doby, kdy se odehrála rvačka na palubě společnosti United Airlines, kdy letištní policie násilím vyvlekla z přeplněného devětašedesátiletého lékaře, i když měl řádně zaplacenou letenku.

 

Zdroj: rt.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.