Nejmodernější britský torpédoborec vplul do Černého moře

Nejmodernější britský torpédoborec vplul do Černého moře
Autor fotografie: Mark Harkin CC BY 2.0|Popisek: HMS Duncan
09 / 11 / 2015, 08:00

V sobotu 7.11. vplul torpédoborec HMS Duncan do Černého moře, kde se zúčastní cvičení s rumunským námořnictvem.

V rumunském přístavu Constanta zakotvil HMS Duncan podle rumunských médií v neděli. Cvičení bude prováděno v mezinárdoních vodách Černého moře.

"Během návštěvy britské válečné lodi v Rumunsku jsou naplánovány návštěvy vojenských a civilních orgány v Constantě a  setkání námořníků a vojáků obou zemí s cílem společného cvičení. To se bude konat v rumunských teritoriálních vodách a v mezinárodních vodách Černého moře během příštích dní, "píše se v tiskové zprávě štábu rumunského námořnictva

Během pondělí se bude konat fotbalový miniturnaj, jehož se zúčastní britští námořníci a místní obyvatelé.

HMS Duncan

HMS Duncan je poslední lodí třídy Type 45 a na moře byl spuštěn v 2007, od roku 2013 slouží v Královském námořnictvu. Jako jediný ve své třídě umožňuje používat podzvukové protilodní střely Harpoon firmy Boeing.. Třída torpédoborců Type 45 je totiž primárně určena na boj s letadly a řízenými střelami. V britském námořnictvu nahradil lodi třídy Type 42, jediný Type 45 je schopen sledovat a zničit víc cílů, než pět lodí starší třídy.

Zdroj: Royal Navy, Agerpres

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace