Nová taktika islámistů v Mosulu. Výbušniny v dětských hračkách

Nová taktika islámistů v Mosulu. Výbušniny v dětských hračkách
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
31 / 10 / 2016, 20:15

Nevinně vypadající hračky používá IS v obklíčeném Mosulu jako bomby proti dětem.

Ve válkou zničeném Mosulu jsou dětské hračky vzácností a pro děti jsou doslova pokladem. Jenomže tyto nevinně vypadající hračky jsou vlastně jenom spouští k odpálení nálože, jakmile se jí kdokoliv jenom dotkne. 

Šokující informaci zveřejnil britský server dailymail.co.uk s odvoláním na tvrzení plukovníka Nawzada Hassana z kurdských ozbrojených sil, ten uvedl pro deník Observer: "Proč myslíte, že IS používá něco tak milého jako je plyšový medvídek nebo králík? Islámisté vědí, že kurdští bojovníci se těchto věcí nevšímají, ale děti ano. Takhle se nechovají ani zvířata a oni jsou horší než zvířata." 

Podle Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) džihádisté donutili stovky dětí, aby šly a umíraly ve jménu Islámského státu v Mosulu. Tito dětští bojovníci se údajně mají postavit křížovému útoku, který vojáci podporovaní Západem připravují.

Organizace se sídlem ve Velké Británii odhaduje, že iráčtí vojáci za prvních 14 dní zabili asi 480 militantních bojovníků, z nich 300 patřilo mezi takzvaná „Mláďata chalífátu", tedy mez velmi mladé bojovníky, které IS cvičí. Tato čísla jsou založena na informacích pocházejích od zdrojů SOHR v oblasti Mosulu.

SOHR také uvádí, že mnohé z těchto dětí zemřely v obci Daqud, která byla dobyta Západem podporovanými pozemními silami. Za posledních 24 hodin byla podle organizace do Raqqy, neoficiálního města IS převezena těla několika desítek zabitých radikálů, většina údajně patří právě „mláďatům". Zdroj: eurozpravy.cz

Děti, které padly do rukou islámských radikálů jsou podle OSN zaživa pohřbívány, mučeny, ukřižovány, stávají se sexuálními otroky nebo lidskými štíty, o tom jsme už psali v článcích "Výchova dětí k vraždění I", "Výchova dětí k vraždění II" nebo "Zvěrstva islamistů se stupňují, nyní jsou na řadě děti".

Tagy článku