Nový chytrý zámek Linus je stylový, bezpečný – a funguje i bez klíčů

Nový chytrý zámek Linus je stylový, bezpečný – a funguje i bez klíčů
Popisek: Linus smart lock
10 / 01 / 2020, 07:45

Značka Yale, přední expert na zabezpečení domácností, představila na veletrhu spotřebitelských produktů v Las Vegas CES 2020 nový chytrý zámek Linus, který zákazníkům Yale poskytne špičkový design a výrazně zvýší jejich komfort. Dokáže například automaticky zamknout nebo odemknout dveře.

Moderní a sofistikovaný design, spojený s novými funkcemi, dělá z chytrého zámku Linus první volbu pro každou inteligentní domácnost. Chytrý zámek přináší svým uživatelům více flexibility a pohodlí do jejich časově náročných životů například díky možnosti pohodlného ovládání prostřednictvím smartphonu.

Bezpečí a design

Design a styl je při výběru chytrého zámku důležitý pro 96 % respondentů studie Smart Door Locks Report, vytvořené společnostmi IFSEC Global a ASSA ABLOY v roce 2018. Značka Yale kladla při vytváření zámku Linus na estetické řešení opravdu velký důraz. Hlavním designovým prvkem zámku je působivá úprava v kovově stříbrné nebo černé barvě, které se hodí do stylových a moderních domácností.

Experti na bezpečí domácnosti se při návrhu zámku spojili se švýcarským designérem Yvesem Beharem, který dal zámku Linus elegantní a praktický design, inspirovaný skutečnými lidmi, kteří budou tento chytrý zámek používat ve svém každodenním životě. Yves Behar, spoluzakladatel a kreativní ředitel společnosti August, sesterské značky Yale, a zakladatel firmy Fuseproject, která je držitelem několika ocenění v oblasti průmyslového designu a rozvoje značek, má zkušenosti z vývoje identit produktů například pro Apple, Hewlett-Packard nebo Silicon Graphics.

„Jako rodilý Švýcar, který nyní žije v Kalifornii, jsem nadšený, že mohu tuto technologii konečně přinést do Evropy. Během celého procesu pro nás bylo prioritou, aby zámek Linus dosáhl dokonalé vyváženosti designu a funkcionality s podporou naší špičkově hodnocené aplikace, aby svým uživatelům zajistil možnost zabezpečit a sledovat jejich dům z kteréhokoli místa na světě prostřednictvím chytrého telefonu,“ říká Yves Behar.

Pusťte domů kurýra

Chytrý zámek zjednodušuje každodenní úkoly, například doručování zásilek. Polovina z 900 lidí dotazovaných značkou Yale v devíti evropských zemích uvedla, že by rozhodně měla zájem o možnost doručování zásilek, zatímco nejsou doma. A pomocí zámku Linus dokážete otevřít dveře svým hostům, i když jste pryč. Otevřete je nejen přátelům, dětem nebo příbuzným, ale i pracovníkům údržby nebo právě kurýrům a zaměstnancům pošty.

Návštěvníkům můžete vytvořit a přidělit digitální klíče platné podle potřeby několik týdnů, hodin nebo jen minut. Získáte tak kontrolu nad tím, kdo do vašeho domova vstoupí. Díky technologii DoorSense dá chytrý zámek svému majiteli vědět, že byly dveře otevřeny či zavřeny, a sleduje všechny aktivity na prahu svého domu s nepřetržitým uchováváním záznamů o příchodech a odchodech.

Ať už je uživatelem chytrého zámku majitel pronajímaného rekreačního objektu, zákazník úklidových služeb či služeb venčení psů, nebo někdo, koho často navštěvují přátelé a rodina, usnadní mu chytrý zámek Linus život. Našim zákazníkům umožňujeme lépe si organizovat čas a trávit jej aktivitami, které jim dělají radost. Jednorázový přístupový kód dovolí bezpečně doručit balíčky až do vašeho domova, zatímco si prostřednictvím vnitřní kamery Yale ohlídáte, kdo vchází dovnitř,“ dodává Kate Clark, Managing Director Yale EMEA.

Jednoduše chytrý

Minulostí jsou také obavy, že jste zapomněli zamknout, když jste odešli do práce nebo večer před spaním. Stav dveří totiž snadno zjistíte prostřednictvím aplikace Yale Access. V kombinaci s Yale Connect Wi-Fi Bridge získá zámek Linus schopnost zamykat a odemykat vaše dveře odkudkoli.

Pro větší klid je možné funkci automatického uzamknutí nastavit v aplikaci Yale Access tak, že zamkne dveře hned po jejich zavření nebo po uplynutí určeného času. Díky geolokační funkci této aplikace se navíc mohou dveře automaticky otevřít, jakmile přijdete ke svému prahu. Stačí vejít. To oceníte ve spěchu, nebo když máte plné ruce dětí a nákupů, a nemusíte už pátrat po klíčích na dně tašky.

Zamykání hlasem

Zámek je možné integrovat s hlasovými asistenčními službami jako Amazon Alexa, Google Assistant a Apple HomeKit i s předními službami krátkodobých pronájmů včetně Airbnb. Technologickým nadšencům nabízí i spojení se službou IFTTT. S hlasovými asistenčními službami si můžete nastavit příkazy jako „OK Google, Goodnight“ a vaše vstupní dveře se automaticky uzamknou, aniž byste museli vstávat z postele.

V našich každodenních životech více než kdy dříve toužíme po pohodlí a flexibilitě. Bezpečnost našich zákazníků a ochrana toho, na čem jim nejvíce záleží, byly vždy klíčovým záměrem značky Yale. Proto bylo naší nejvyšší prioritou zajistit, že zámek Linus poskytne svým majitelům zvýšenou úroveň ochrany v kombinaci s maximálním klidem,“ říká Kate Clark.

Pro další informace navštivte prosím stránky www.yalelock.cz.

 

O společnosti ASSA ABLOY

ASSA ABLOY je přední světový výrobce a dodavatel dveřních systémů. Klademe důraz na bezpečí našich zákazníků a snadné ovládání výrobků. Ve společnosti ASSA ABLOY pracuje více než 48 500 zaměstnanců a roční obrat dosahuje 8,2 miliardy eur.

Tagy článku