Po explozi granátu v dagestánské škole zemřel jeden žák, dalších jedenáct je zraněných

Po explozi granátu v dagestánské škole zemřel jeden žák, dalších jedenáct je zraněných
Popisek: granát
24 / 04 / 2017, 16:00

Při explozi granátu na základní škole v dagestánské vesnici Agvali zemřel jeden žák. Informoval o tom server RT.

Dalších jedenáct dětí utrpělo zranění, tři z nich děti jsou navíc v kritickém stavu. Ty musely být převezeny do místní nemocnice. Podle serveru RT si přinesl jeden žák do školy ruční granát, který explodoval.

Incident se stal v počítačové učebně. Zatím není jasné, zda chtěl student, který si granát do školy přinesl. útočit, nebo mu vybuchl náhodou.

Server RT uvádí, že pravděpodobnou možností je neopatrné zacházení s granátem, které způsobilo tragédii. Proto není na místě ani antiteroristický tým.

Dagestánské ministerstvo vnitra potvrdilo, že policie zadržela ve škole žáka osmé třídy, který incident způsobil. Policie chce nyní chlapce vyslechne, aby jí řekl svou verzi incidentu.

 

psali jsme:

Granát hozený na francouzskou ambasádu v Řecku zranil jednoho policistu

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace