Případ Kramný: Co když není Monika Kramná oběť, ale pachatel? IX. Díl seriálu Ondřeje Höppnera

Případ Kramný: Co když není Monika Kramná oběť, ale pachatel? IX. Díl seriálu Ondřeje Höppnera
Popisek: Petr Kramný
30 / 05 / 2018, 18:00

Petr Kramný byl odsouzen na 28 let za vraždu jen na základě nepřímých důkazů, které podle soudu tvořily „ucelený řetězec“. Od rozsudku však uplynuly již dva roky a postupně se ukázalo, že ani ty nepřímé důkazy vlastně žádné nejsou – a že tedy není ani onen řetězec.

Konstrukce vraždy elektrickým proudem se zhroutila jako domeček z karet, zůstává je tajemný otlak na krku Moniky, o kterém se znalci přou, od čeho vlastně je. A pak vzorky srdcí, které nedávno prohlédly špičky v oboru patologie srdce s jasným závěrem, že o smrt elektrickým proudem jednoznačně nešlo.

Zůstalo tedy jen jádro. A tím je motiv. Položme si otázku, jaký by měl Petr Kramný motiv zabít svou ženu a dceru. A na rozdíl od Policie České republiky se také ptejme, jaký motiv by mohla mít Monika Kramná, pokud chtěla zabít sebe, svého manžela a jejich dceru.

psali jsme: VIDEO: Přinášíme názorný popis falšování klíčového důkazu v případě Petra Kramného. Další díl seriálu Ondřeje Höppnera

Petr Kramný mohl mít jen jediný motiv, a tím byla žárlivost. Na základě této spekulace byl také odsouzen. Všichni svědci, kteří rodinu Kramných znali, však vypověděli, že Monika sice byla Petrovi nevěrná, ale že jí odpustil.

Pokud by byla žárlivost jeho motivem, pak zůstává nezodpovězena otázka, proč by Kramný zabíjel i dceru. A proč právě v Egyptě, kde je vražda trestána smrtí oběšením.

Jiný motiv Kramný neměl, známí popisují jako vzorného otce, který miloval svou rodinu, se měl co ohánět, aby uživil náročnou manželku. I luxusní dovolenou v Egyptě zaplatil on z přesčasů v automobilce.

Jaký motiv mohla mít Monika Kramná? Co když není obětí, ale pachatelem? Možných motivů je hned několik.

1) Krátce před odjezdem do Egypta ji opustil milenec a podle svědků tuto ztrátu nesla velmi těžce

2) Krátce před smrtí se ji zhroutila vysněná kariéra modelky.

3) Netajila se tím, že vždy toužila po manželovi, který by měl vilu s bazénem, luxusní vůz a moře peněz. Kramný byl jen údržbářem v automobilce.

4) Brala antidepresiva, a to několik druhů a údajně ve velkých dávkách. Jako opatrovnice v domově důchodců k nim měla takřka neomezený přístup.

5) Co když se pod vlivem toho všeho rozhodla, že to skončí, a rodinu vezme s sebou?

Tyto motivy Moniky Kramné objasňují i otázku, proč Egypt. Co když chtěla zemřít tak, jak vždycky chtěla žít, tedy v luxusu, obklopena sluhy a přepychem? Co když se rozhodla neodejít sama?

psali jsme: VIDEO: Válka znalců v kauze Kramný vrcholí. Šance na obnovu procesu jsou značné: Stane se tak 30. 7., přesně pět let po smrti Moniky a Kláry?

Pokud by tedy měl tedy o vině a nevině rozhodovat motiv, je nejvyšší čas otevřít případ znovu a na konci – propustit Petra Kramného na svobodu. Šanci na nové otevření případu bude mít již za několik týdnů – ač o tom bude rozhodovat stejné soudkyně Renata Gilová, která ho poslala za mříže.

„Šance tu jsou, uvidíme, jak se soud vypořádá s novými skutečnostmi, kterými jsou mimo jiné posudky Šteinera,“ řekl Security Magazínu Váslav Peričevič, který o otevření případu dlouhodobě usiluje.

Více se o tomto případu dočtete v knize „Případ Kramný, všechno je jinak“, který je právě na pultech.

//www.daranus.cz/Ondrej-Hoppner-PRIPAD-KRAMNY-VSECHNO-JE-JINAK-d134.htm

Petr Kramný

 Autor: Ondřej Höppner

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace