Rakousko: Šílený střelec zabil nejméně tři lidi

Rakousko: Šílený střelec zabil nejméně tři lidi
Autor: YouTube/screenshot
22 / 05 / 2016, 09:30

AKTUALIZOVÁNO / Muž, který v neděli nad ránem zastřelil na západě Rakouska dvě osoby a poté i sebe, patřil k neonacistům. V minulosti byl už celkem osmkrát souzený a navíc střílel ze zakázané zbraně.

24.5.2016 / Rakouští policisté dnes uvedli, že mladík, profesí instalatér, patřil ke skupině neonacistických skinheadů. V minulosti byl už osmkrát souzený za ublížení na zdraví a nelegální držení zbraně. Také tentokrát střílel pomocí v Rakousku zakázaného typu samopalu. Další nelegální zbraň pak policisté našli u pachatele v autě. Zdroj: rozhlas.cz

22.5.2016 / Jeden z účastníků koncertu v Nenzingu, asi 40 kilometrů od hranic s Lichtenštejnskem, začal bezhlavě pálit do davu asi 150 lidí. O motivech pachatele zatím není nic bližšího známo, vyšetřování je dosud v běhu. Zdroj: rozhlas.cz

„Při koncertě v klubu motorkářů tady v Nenzingu se pohádal pár účastníků. Pak jeden z nich na parkovišti vytáhl zbraň a začal kolem sebe střílet. Dva lidi zabil, 11 zranil a pak spáchal sebevraždu,“ řekla serveru vol.at policejní mluvčí Susanne Dilpová. 

Rakouská police uvedla, že ve vorarlberském městečku Nenzing začal v časných ranních hodinách střílet 27letý muž. Podle všeho se těsně předtím na parkovišti pohádal s neznámou ženou, poté vytáhl z automobilu zbraň a začal pálit do davu lidí, kteří se kolem 3:00 SELČ na místě ještě bavili. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace