Rekordní ztráty ruských agresorů na Ukrajině – téměř 1 000 vojáků za den

Rekordní ztráty ruských agresorů na Ukrajině – téměř 1 000 vojáků za den
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
31 / 10 / 2022, 08:30

Ruské jednotky ztratily za posledních 24 hodin na Ukrajině 950 vojáků, většinu z nich směrem na Doněck a Lymansk. Oznámil to v neděli generální štáb ukrajinské armády ve své tiskové zprávě. Celkové ztráty Rusů nyní podle Ukrajinců dosahují 71 200 lidí.

V sobotu Rusko podle Ukrajinců ztratilo na Ukrajině, mj. 13 tanků a 52 bojových obrněných vozidel, a 16 dělostřeleckých systémů.

Moskva oficiálně potvrdila několik tisíc mrtvých, ale tyto zprávy podle komentátorů neodrážejí skutečné ztráty. Předpokládá se, že v probíhající válce obě strany přeceňují ztráty nepřítele. V posledních měsících různé zdroje podávaly rozdílné informace o ruských ztrátách.

V srpnu americké ministerstvo obrany s odvoláním na zpravodajské služby oznámilo, že od začátku války zemřelo nebo bylo zraněno od 70 do 80 tisíc ruských vojáků. Britský ministr obrany Ben Wallace v září uvedl, že celkové ztráty ruské armády na Ukrajině přesahují 80 000, z čehož je přibližně 25 000 zabito.

12. října nezávislý ruský portál Važnyje Istoji s odkazem na zdroj z Federální bezpečnostní služby (FSB) uvedl, že nenahraditelné ruské ztráty dosahují 90 000 lidí, kdy tyto údaje zahrnují zabité, nezvěstné nebo zraněné tak, že jim to neumožňuje vrátit se do služby.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace