Rusko vyvinulo mikroroboty, kteří se mohou dostat po arktický led

Rusko vyvinulo mikroroboty, kteří se mohou dostat po arktický led
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: podvodní robot
29 / 08 / 2017, 09:00

Mikroroboti jsou schopni operovat pod arktickým ledem.

Rusko vyvinulo mikroroboty, kteří jsou schopni pracovat pod arktickým ledem. Informaci potvrdila agentura TASS s odkazem na Sergeje Popova, šéfa Hlavního vědeckovýzkumného zkušebního střediska robotiky Ministerstva obrany.

psali jsme: VIDEO: Sází 1000 cihel za hodinu. Robot připevněný na stavebním ramenu postaví dům za dva dny

Roboti nyní procházejí sérií testů, aby mohli být posléze nasazeni do ,,ostré" akce. Mikrorobot váží 8 - 10 kilogramů a jeho konstrukce je přizpůsobena tomu, aby mohl operovat pod arktickým ledem. Popov dále uvedl, že roboti mohou na svých průzkumných misích pracovat až čtyři hodin na vzdálenost čtyř kilometrů od jejich místa vypuštění.

Jednou z hlavních výhod mikrorobotů je především možnost jejich vypuštění přímo z rukou, do nichž se po absolvování konkrétní mise zase jednoduše vrátí.

psali jsme: Vodní robot CYBERJET 250

,,Tito malí roboti jsou charakterističtí tím, že mohou spolupracovat mezi sebou a také s dalšími podvodními zařízeními operujících v oblastech výzkumu", vyzdvihl jednu z dalších přednsotí Popov. Nasazení několika mikrorobotů najednou tak podle Popova umožní rozšířené možnosti expedic do Arktidy a podrobnější oceánský výzkum.

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace