Nejen pračky - Rusové ukradli největší solární elektrárnu na Ukrajině

Nejen pračky - Rusové ukradli největší solární elektrárnu na Ukrajině
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
23 / 06 / 2022, 15:00

„Nejen toalety a pračky. Rusové rozebrali a vykradli největší solární elektrárnu na Ukrajině,“ informoval na Twitteru ukrajinský diplomat Olexander Scherba. Dodal, že šlo o elektrárnu situovanou v regionu Záporoží.

Internetem už měsíce kolují informace, fotografie a videa o Rusech, kteří vozili elektroniku a domácí spotřebiče, peníze a oblečení z Ukrajiny. Objevují se také zprávy o krádežích aut nebo ničení skladů obilí.

V květnu informovala komisařka Nejvyšší rady Ukrajiny pro lidská práva Ljudmila Denisová, že Rusové kradou nejen obilí. Ale z Mariupolu do Rostova na Donu vozí ukradené tisíce tun kovových výrobků. Podle ní Rusové přepravili na první lodi z Mariupolu do Rostova na Donu tři tisíce tun kovových výrobků. Před ruskou invazí bylo v ukrajinském přístavu až 200 000 tun kovu a litiny v hodnotě 170 milionů dolarů.

10. května ukrajinská rozvědka oznámila, že Rusko masivně odváží ukradené potraviny z dočasně okupovaných území Ukrajiny. Kromě obilí vozí nepřítel z Ukrajiny velké množství ukradené zeleniny jako červenou řepu, brambory a zelí.

Nyní Olexander Scherba oznámil, že útočníci vyplenili solární elektrárnu Tokmak Solar Energy umístěnou na pozemku o rozloze 96 hektarů. Zařízení se nachází v jihovýchodní části země na řece Tokmak. Podle místních byly solární panely demontovány, sbaleny a odvezeny.

Zdroj: tvp.info

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.