,,Sejměte je, nemějte žádné slitování". Indonéský prezident se v boji proti drogám inspiroval Filipínami

,,Sejměte je, nemějte žádné slitování&quote;. Indonéský prezident se v boji proti drogám inspiroval Filipínami
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Joko Widodo
25 / 07 / 2017, 08:30

Indonéský prezident Joko Widodo se v boji proti drogovému zločinu inspiroval u svého filipínského protějšku Rodriga Duterta.

Indonésie v posledních několika letech znatelný nárůst drogové kriminality. Prezident Joko Widodo v pátek při svém proslovu policistům nařídil, aby zastřelili ty podezřelé drogové dealery, kteří se budou snažit bránit zatčení. Zjevně se tak inspiroval u svého filipínského protějšku, kontroverzního prezidenta Rodriga Duterta, který před rokem, když nastoupil do funkce, nařídil policistům to samé.

psali jsme: Filipínský prezident Rodrigo Duterte vyhlásil vlastní boj proti drogám. Bez pravidel, bez soudů

,,Jak jsem říkal, buďte tvrdí, zvláště k zahraničním drogovým dealerům, kteří k nám přicházejí. Sejměte je a nemějte s nimi žádné slitování," cituje Widodovu řeč deník The Jakarta Post.

Indonéský prezident udělil tento rozkaz proto, že se domnívá, že země čelí ,,nouzové situaci", která je spojená zejména s pašováním drog.

Indonésie je známá tím, že velmi tvrdě postihuje drogovou kriminalitu. Těžší delikty mohou končit i popravou člověka, který se do ilegálních drogových obchodů zapletl. Od nástupu Widoda do funkce v roce 2014 bylo popraveno 18 lidí za pašování drog včetně několika cizinců.

 

psali jsme:

Filipínský prezident Duterte šokuje: Zabíjel jsem osobně kriminálníky, i když byli jen podezřelí

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace