Smrtelně nebezpečná okna a schody – bizarní úmrtí ruských úředníků a pracovníků obranného průmyslu

Smrtelně nebezpečná okna a schody – bizarní úmrtí ruských úředníků a pracovníků obranného průmyslu
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
21 / 09 / 2022, 20:45

Anatolij Geraščenko, bývalý šéf Moskevského leteckého institutu, zemřel v úterý při záhadné havárii uvnitř sídla institutu v ruské metropoli.

Tisková kancelář organizace vydala prohlášení popisující smrt 73letého muže jako „důsledek nehody“ s tím, že jeho předčasná smrt byla „obrovskou ztrátou“ pro institut a vědeckou a pedagogickou komunitu.

Ruské noviny Izvestija s odkazem na nejmenovaný zdroj uvedly, že Geraščenko „spadl z velké výšky“ a spadl z několika schodů. Zemřel na místě.

V ústavu prý vznikla komise, která má zkoumat okolnosti jeho podivné smrti.

Geraščenko, který nedávno sloužil jako poradce současného šéfa institutu strávil svou kariéru posouváním se na vyšší pozice v institutu s úzkými vazbami na ruské ministerstvo obrany. Byl také poctěn řadou ruských vládních vyznamenání, včetně medaile „Za zásluhy o vlast“.

Jeho smrt přichází necelé dva týdny poté, co výkonný pracovník pověřený dohlížet na vývoj na ruském Dálném východě zemřel při podivném pádu z jedoucího člunu jen několik dní poté, co se zúčastnil ekonomického fóra s Putinem. Je to jen poslední ze série bizarních úmrtí mezi úředníky a vedoucími pracovníky v ruském energetickém a technologickém průmyslu.

Zdroj: goznews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace