Smrtelně nebezpečná okna a schody – bizarní úmrtí ruských úředníků a pracovníků obranného průmyslu

Smrtelně nebezpečná okna a schody – bizarní úmrtí ruských úředníků a pracovníků obranného průmyslu
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
21 / 09 / 2022, 20:45

Anatolij Geraščenko, bývalý šéf Moskevského leteckého institutu, zemřel v úterý při záhadné havárii uvnitř sídla institutu v ruské metropoli.

Tisková kancelář organizace vydala prohlášení popisující smrt 73letého muže jako „důsledek nehody“ s tím, že jeho předčasná smrt byla „obrovskou ztrátou“ pro institut a vědeckou a pedagogickou komunitu.

Ruské noviny Izvestija s odkazem na nejmenovaný zdroj uvedly, že Geraščenko „spadl z velké výšky“ a spadl z několika schodů. Zemřel na místě.

V ústavu prý vznikla komise, která má zkoumat okolnosti jeho podivné smrti.

Geraščenko, který nedávno sloužil jako poradce současného šéfa institutu strávil svou kariéru posouváním se na vyšší pozice v institutu s úzkými vazbami na ruské ministerstvo obrany. Byl také poctěn řadou ruských vládních vyznamenání, včetně medaile „Za zásluhy o vlast“.

Jeho smrt přichází necelé dva týdny poté, co výkonný pracovník pověřený dohlížet na vývoj na ruském Dálném východě zemřel při podivném pádu z jedoucího člunu jen několik dní poté, co se zúčastnil ekonomického fóra s Putinem. Je to jen poslední ze série bizarních úmrtí mezi úředníky a vedoucími pracovníky v ruském energetickém a technologickém průmyslu.

Zdroj: goznews.com

Tagy článku