Společnost Elistair představila upoutaný dron Orion 2 s dlouhou výdrží pro vojenské, bezpečnostní a průmyslové použití

Společnost Elistair představila upoutaný dron Orion 2 s dlouhou výdrží pro vojenské, bezpečnostní a průmyslové použití
Autor fotografie: Business Wire|Popisek: Orion 2
23 / 11 / 2020, 10:00

LYON, Francie - (BUSINESS WIRE) - Společnost Elistair, lídr v oblasti řešení upoutaných dronů, oznámila začátkem listopadu vývoj svého nového upoutaného bezpilotního systému Orion 2 pro vojenské, vládní a průmyslové uživatele. Na rozdíl od jiných vícemotorových dronů poskytuje hexakoptéra Orion 2 nepřetržitý dohled po dobu souvislých až 24 hodin, což z ní činí skutečně trvalou monitorovací platformu.

"Malé bezpilotní systémy s více rotory jsou skvělé, pokud chcete mít schopnost vznášet se a dívat se, ale je také známo, že mají krátkou výdrž baterie," říká Timothée Penet, technologická vedoucí a spoluzakladatelka společnosti Elistair. „Napájené upínací stanice, jako jsou naše Safe 2 a Ligh-T 4, nabízejí řešení tím, že zvyšují čas, kterou může platforma trávit ve vzduchu - a to je skvělé pro mnoho různých úkolů. Ale co když potřebujete být na stanici celý den?“ Pro takovou situaci nabízí řešení nový Orion 2.

                                                                           Video: YouTube

Lehká, ale extrémně odolná hexakoptéra Orion 2 je navržena jako systém rychlého nasazení (automatický vzlet a přistání stiskem tlačítka), který může zůstat ve vzduchu po dobu 24 hodin - což bylo dříve možné pouze pomocí taktického aerostatu plněného heliem - což byla mnohem větší platforma, která potřebuje velmi složité logistické zázemí.

"Vyvinuli jsme záložní řešení na všech úrovních, abychom zajistili, že Orion 2 vydrží tak dlouho," řekl Pierre-Moana Levesque, ředitel výzkumu a vývoje společnosti Elistair. "Například jsme ho udělali IP54 (částečná ochrana před prachem,    ochrana proti stříkající vodě z každého směru); optimalizovali jsme životnost komponentů včetně motorů; a přidali jsme bezpečnostní baterii, kterou lze nabíjet ve vzduchu.“

Nový Orion 2 je vylepšením oproti původnímu dronu Orion, který se již osvědčil u mezinárodních zákazníků. Orion pomohl zajistit Ryderův pohár (golfová soutěž) v září 2018, létal přes davy 300 000 účastníků po dobu 8 až 11 hodin denně, a byl nasazen francouzskou policií, britskou armádou a singapurskou vládou.

Se svým úvazem dlouhým 100 metrů létá Orion 2 výše než jeho předchůdce a může tak sledovat širší terén. Unese také užitečné zatížení o hmotnosti až 2 kg, takže může sloužit současně jako ISR (zpravodajství, dohled a průzkum) a telekomunikační platforma. Orion 2 může současně streamovat georeferencované elektrooptické a infračervené snímky a díky nové možnosti optického kabelu může zřídit 4G/5G komunikační uzly.

"Připoutaný dron Orion 2 je jasným pokrokem oproti velmi schopnému Orionu, pokud jde o vytrvalost, logistickou stopu a kontrolu dat. Toto uvedení produktu na trh nás nadchlo,“ uvedl Guilhem de Marliave, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Elistair.

O společnosti Elistair

Společnost Elistair, která byla založena v roce 2014 a má pobočky ve Francii a v Bostonu, vyvíjí upoutané drony a napájené upínací stanice pro drony třetích stran, které přeměňují malé vícemotorové letouny na vzdušné platformy pro trvalé sledování a vysokorychlostní telekomunikaci.

Produkty společnosti Elistair jsou nasazovány armádami, policejními silami, odděleními veřejné bezpečnosti a soukromých společností ve více než 60 zemích světa.

Zdroj: Business Wire, elistair.com

Tagy článku