Trump v pondělí oznámí novou strategii USA v Afghánistánu

Trump v pondělí oznámí novou strategii USA v Afghánistánu
Popisek: Donald Trump
21 / 08 / 2017, 07:15

Americký prezident Donald Trump v pondělí večer místního času oznámí novou vojenskou strategii Spojených států v Afghánistánu. Informoval o tom dnes Bílý dům. Podle agentury AP půjde o první formální projev k národu, který Trump přednese jako hlava státu.

Trump bude hovořit ze základny Fort Myer ve státě Virginia, uvedl Bílý dům. Kromě záměrů v Afghánistánu přiblíží i plány vůči jižní Asii.

Trump dohodl novou strategii se svými bezpečnostními odborníky během páteční schůzky v letním sídle amerických prezidentů v Camp Davidu.

Ministr obrany Jim Mattis již řekl, že je s aktualizovanou strategií spokojen. Odmítl se ale vyjádřit k jejímu obsahu.

 

Zdroj:ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace