V Mnichově vyroste čtyřmetrová betonová zeď. Místní se bojí azylantů

V Mnichově vyroste čtyřmetrová betonová zeď. Místní se bojí azylantů
Autor fotografie: Screenshot Merkur.de
07 / 11 / 2016, 13:15

Německé úřady nechají vybudovat ještě vyšší zeď než byla ta, která rozdělovala Berlín během studené války.

Za výstavbou zdi jsou stížnosti místních obyvatel mnichovského předměstí Neuperlach, kteří jsou rozhořčeni tím, že jen pár metrů od jejich domů má vzniknout nové uprchlické centrum.

 

Podle úřadů má zeď chránit obyvatele před migranty a má být vysoká až čtyři metry. Na stranu místních se postavil i soud, který celý spor řešil a podle rozsudku je "zeď nejlepší způsob, jak celý spor vyřešit, vzhledem k tomu, že pouhých 25 metrů od tábora žije velký počet místních obyvatel."

 

K výstavbě zdi dochází v době, kdy se počet nezaměstnaných migrantů žádajících o sociální dávky v posledním roce více než zdvojnásobil, a podle posledních údajů dostává finanční pomoc od německého státu 498,684 mimoevropských žadatelů o azyl. Zdroj: express.co.uk

Merkelová žádá po německých firmách zdůvodnění, proč zaměstnaly jenom 63 uprchlíků


 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.