Ve Francii byl zmařen další teroristický útok. Mezi zatčenými je i Afghánec a Maročan

Ve Francii byl zmařen další teroristický útok. Mezi zatčenými je i Afghánec a Maročan
Autor fotografie: Twitter/@BCazeneuve
21 / 11 / 2016, 15:00

Francouzským bezpečnostním službám se o víkendu podařilo odvrátit další připravovaný teroristický útok v zemi.

Paříž (ČTK) - Oznámil to dnes francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Řekl, že policie zatkla sedm lidí: dva v Marseille a ostatní ve Štrasburku.

 

Protiteroristické jednotky se případem zabývaly posledních více než osm měsíců. Mezi zatčenými ve věku 29 až 37 let byli Francouzi, Maročané a Afghánci, uvedl ministr. Terč či terče údajného plánovaného atentátu neupřesnil.

Komentáře si všímají, že v pátek v alsaském Štrasburku začínají jedny z nejstarších a největších vánočních trhů na světě. Tradiční trhy, které přitahují turisty z celé Evropy, byly terčem připravovaného a zmařeného atentátu v roce 2000, poznamenala agentura AP.

Francouzská vláda rozjíždí kampaň proti islámskému extremismu

Po loňských útocích v Paříži, při kterých zemřelo 130 lidí, vyhlásila vláda ve Francii výjimečný stav. Po letošním červencovém útoku v Nice, kde zahynulo 86 lidí, byl výjimečný stav prodloužen o dalších šest měsíců. Premiér Manuel Valls 12. listopadu řekl, že mimořádná opatření chce v lednu příštího roku znovu prodloužit o několik měsíců, a to zejména s ohledem na jarní prezidentské volby.

Ministr vnitra dnes uvedl, že jen od začátku tohoto měsíce francouzské bezpečnostní síly v rámci protiteroristických operací zadržely 43 podezřelých lidí.

Francouzští policisté vyšli do ulic. I kvůli svojí bezpečnosti v no-go zónách

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.