VIDEO: S flexibilním exoskeletonem už nebudete potřebovat židli

VIDEO: S flexibilním exoskeletonem už nebudete potřebovat židli
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: exoskeleton
15 / 07 / 2017, 10:15

Švýcarské studio Sapetti navrhlo pružný exoskeleton, který je plnohodnotnou náhradou za ,,klasickou" židli.

Ergonomický exoskeleton, který se přizpůsobí tělu člověka, slouží jako židle, na níž se jeho nositel může kdykoliv ,,posadit", pokud ji nemá zrovna k dispozici.

Exoskeleton byl navržen jako ,,pomocník" v továrnách, výrobních prostředích či dílnách. V těchto prostředích obvykle dělníci po dlouhou stojí a ,,klasická" židle by v tomto případě byla překážkou.

Lehký  exoskeleton umožní nositeli bez problému chodit a v případě, pokud se chce skrčit, ohnout či udělat dřep, tak mu ,,výstroj" poskytne účinnou podporu ve formě pohodlné ,,virtuální" židle.

Marc Sapetti, zakladatel studia Sapetti, které exoskeleton navrhlo původně pro švýcarkosu firmu Noonee, řekl, že exoskeleton nejenže slouží jako náhrada za židli, ale rovněž pomáhá zlepšit postoj těla a zabraňuje některým problémům spojených se zdravím a bezpečností.

Studio Sapetti vyvíjelo ,,virtuální" židli přes dva roky společně s inženýry společnosti Zuhlke Engineering. Designeři také oslovili přední světové automobilky Audi, Seat či BMW, aby při konstrukci exoskeletonu mohli lépe porozumět potřebám dělníků, kteří pracují v jejich továrnách.

 

psali jsme: VIDEO: ,,Bytelný" karbonový exoskeleton zabraňuje pádu a pomáhá udržet rovnováhu

 

Zdroj: dezeen.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace