Video: Zabiják Migů v akci

Video: Zabiják Migů v akci
Autor: Rob Schleiffert CC BY-SA 2.0|Popisek: Ilustrační foto Phantom F-4D
22 / 12 / 2015, 19:30

Jedno z nejošklivějších letadel světa, ale zároveň jedno z nejúspěšnějších - to je americký F-4 Phantom II. Na videu je natočen sestřel vietnamského Mig-17.

O historii tohoto letounu jsme psali v článku: Zabiják Migů se loučí

Těžký, dvoumotorový a dvoumístný stíhač McDonnell Douglas F-4 Phantom II vznikl jako palubní letoun  US Navy a jeho první verze nebyly vybaveny dělem - tato chyba byla po trpké zkušenosti ve Vietnamu ale napravena a stroj získal rotačním kanón M61A1 Vulcan.

f 4 phantom ii fighter bomber mcdonnell douglas navy aircraft

V konce roku 2015 budou poslední stroje QF-4, využívané nyní jako bezpilotní cvičné stroje zničeny a tím bude ukončena služba tohoto stroje, který strávil u americké armády 57 let, během kterých získal i ve službě jiných států celkem 393 vzdušných vítězství.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace