VÍME PRVNÍ: Chovancův muž odvolal šéfa záchytu pro imigranty. Důvod neznámý

VÍME PRVNÍ: Chovancův muž odvolal šéfa záchytu pro imigranty. Důvod neznámý
12 / 12 / 2016, 08:30

Ve čtvrtek byl odvolán dlouholetý vedoucí Záchytného zařízení pro cizince v Bělé Jezové Viliam Andrássy.

 

„S panem vedoucím Andrassym jsme se dohodli na společném ukončení pracovního poměru k 28. únoru 2017,“ potvrdil  redakci securitymagazin.cz informaci tiskový mluvčí Správy uprchlických zařízení (SUZ) Kyril Christov, bez dalších podrobností. Že se jednalo spíše o jednostrannou výpověď ze strany nového ředitele SUZ Pavla Bacíka dosazeného ministrem vnitra Milanem Chovancem nahrává i fakt, že sám Andrássy neodpověděl na naše položené dotazy po telefonu a následně ani emailem.   

Bělá-Jezová se vzpamatovává z letošního náporu imigrantů. Aktuálně jich tu je pouhých devět.

Zařízení v Bělé Jezové se stalo terčem kritiky loni v říjnu, kdy jej navštívila ombudsmanka Anna Šabatová a na následné tiskové konferenci uvedla, že děti běženců zde žijí hůře než vězni. Proti její kritice se však ohradili otevřeným dopisem zaměstnanci střediska a připomněli veřejné ochránkyni práv, že i v přeplněném středisku dělají co mohou. V odpovědi bylo mimo jiné zdůrazněno, že migranti, mezi nimiž je mnoho diabetiků i kardiaků, mají zajištěnou zdravotní péči a všechny děti jsou očkovány například proti obrně, která je v mnoha částech světa stále rozšířena. Zaměstnanci naopak vyčetli Šabatové, že se do Bělé jezdí politici koukat jak do zoo.

Bělá Jezová se však dlouhodobě potýká s nedostatkem cizinců. V zařízení s kapacitou 246 lůžek určeném k ubytování rodin a žen zajištěných na celém území ČR bylo podle údajů ministerstva vnitra k 4. 12. 2016 ubytováno pouhých 8 cizinců. V listopadu bylo uzavřeno pro nedostatek cizinců také Záchytné středisko v Drahonicích a pouhých šest cizinců se začátkem prosince nacházelo v moravských Vyšních Lhotách, které byly pro nenaplněné kapacit už v minulosti zakonzervovány.  

Autor: Jan Blažek

Související: 

Ochránci lidských práv požadují propuštění běženců z českých zařízení. ...

Opravdu žijí cizinci v českých táborech jako ve vězení? Posuďte s...

Ombudsmanka Šabatová sklidila obrovskou kritiku od zaměstnanců uprchlického ...

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace