Litva podepsala kontrakt na dodávku 4 amerických vrtulníků UH-60M Black Hawk

Litva podepsala kontrakt na dodávku 4 amerických vrtulníků UH-60M Black Hawk
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0)|Popisek: UH-60M Black Hawk
17 / 11 / 2020, 09:00

Litevské letectvo mají posílit americké vrtulníky UH-60M Black Hawk. Litva podepsala kontrakt v hodnotě 213 milionů dolarů s americkou stranou na dodávku 4 těchto strojů.

První akvizici amerických vrtulníků v litevské armádě stvrdila dohoda s USA, která byla podepsána v pátek během návštěvy litevského ministra obrany Raimunase Karoblise ve Washingtonu.

Kontrakt v hodnotě 213 milionů dolarů zní na dodávku 4 vrtulníků UH-60M Black Hawk, informoval server Defense News. Zahrnuje dále další vybavení, náhradní díly, opravárenskou a logistickou podporu či výcvik pilotů. Americké vrtulníky současně umožní Litvě nahradit ve výzbroji zastaralé Mil Mi-8T, což je součást probíhajícího modernizačního procesu. Litva před rokem zveřejnila svůj plán na nákup vrtulníků Black Hawk, který se nyní naplnil.

Dodávky strojů mají podle serveru Defense News začít v roce 2024 a podle dohody signované ve Washingtonu má Litva možnost nakoupit ještě dva další vrtulníky Black Hawk.

 

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.