Pro ministerstvo obrany je připraveno na rok 2022 o dvě miliardy navíc

Pro ministerstvo obrany je připraveno na rok 2022 o dvě miliardy navíc
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: Lubomír Metnar
27 / 08 / 2021, 21:00

Pro ministerstvo obrany to je dobrá zpráva. Ministryně financí Alena Schillerová oznámila, že rezort obrany dostane v roce 2022 o dvě miliardy korun navíc, než bylo původně v plánu.

Třem ministerstvům se navýší rozpočty, oznámila ministryně financí Alena Schillerová. Týká se to rezortů školství, zahraničních věcí a obrany.

Právě ministerstvo obrany vedené Lubomírem Metnarem by se mělo dočkat pro rok 2022 dvoumiliardové finanční injekce. Rozpočet rezortu by měl v dalších letech vykazovat další růst. V roce 2023 se má navýšit rozpočet o dalších 5 miliard a v roce následujícím pak o 10 miliard korun.

Výdaje na obranu měly přitom činit pro rok 2022 podle červnového návrhu ministerstva financí 90,7 miliardy korun. ,,Při jednání s Alenou Schillerovou jsme se dohodli na růstu obranného rozpočtu v dalších letech. Oproti červnovému návrhu MF bychom měli dostat o 2 mld. více v příštím roce a o 5 a 10 mld. více ve výhledech na roky 2023 a 2024," uvedl na svém twitterovém účtu ministr obrany Metnar.

Na základě dohody Schillerové s dalšími Metnarovými vládními kolegy si nejvíce vyjednalo ministerstvo školství. Rezort bude hospodařit v roce 2022 s 251,8 miliardami korun, původní plán však počítal jen s 244 miliardami korun. Ministerstvo zahraničních věcí si pro rok 2022 polepší o necelých 400 milionů korun. Jeho rozpočet na příští rok tak bude činit 8,9 miliardy korun.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace