Ruská vojska v Donbasu - základ k invazi

Ruská vojska v Donbasu - základ k invazi
Autor: Ministerstvo obrany Ukrajiny|Popisek: Ukrajinská vojska
22 / 02 / 2022, 08:00

Podle informací z médií nařídil prezident Putin přítomnost ruských vojenských sil v oblasti separatistické oblasti Donbasu. Podle analýz se jedná o plnou anexi oblasti a záminka k možné další lokání anexi v jiné části Ukrajiny.

Podle informací z médií nařídil prezident Putin přítomnost ruských vojenských sil v oblasti separatistické oblasti Donbasu. Podle analýz se jedná o plnou anexi oblasti a záminka k možné další lokání anexi v jiné části Ukrajiny.

Z daného kontextu se nejedná o plošnou válku, ale spíše postupná propojování proruských území, tedy Krym, Donbas a Běloruská hranice. Tedy nemohou být osočeni z invaze, ale „humanitární pomoci v oblasti“. Navíc u hranic s Běloruskem jim jde o čas, jsou tam bažiny, a ty časem roztají a budou neprůchodné.

Nasazení letectva nebo jiných typů techniky, jako raketometů či dělostřelectva jsou jasně ofenzivní, ale motorizované nebo mechanizované jednotka jsou jinak akceptovatelné. Takže projet v obrněném transportéru nebo na automobilech z Krymu až po Bělorusko vyvolá jinou reakci, než jet s tankem a letět tam s letadlem.

Rusko evidentně připravuje neofezivní anexi západní Ukrajiny, aniž by vyvolala válečný konflikt, potažmo s NATO. Tato strategie je velmi sofistikovaná a v podstatě nepostižitelná.

Zdroj: Defence news

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace