Společnost Leonardo potvrdila, že se zúčastní se svým strojem AW139M nového tendru na víceúčelové vrtulníky

Společnost Leonardo potvrdila, že se zúčastní se svým strojem AW139M nového tendru na víceúčelové vrtulníky
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: AW139M
17 / 11 / 2018, 11:30


Nového tendru na 12 víceúčelových vrtulníků se zúčastní stroj AgustaWestland AW139M společnosti Leonardo.

Společnost Leonardo potvrdila, že se bude účastnit nového tendru na 12 víceúčelových vrtulníků pro českou armádu. Soutěž má být vyhlášena po průtazích na podzim, a Leonardo bude jedním z uchazečů, který nabídne do tendru svůj vrtulník AgustaWestland AW139M.

psali jsme: Norsku byl dodán první víceúčelový vrtulník AW101 od společnosti Leonardo

Podle prohlášení společnosti Leonardo splňuje vrtulník AW139M nejlépe operační požadavky stanovené českým ministerstvem obrany. AW139M bude schopen pojmout na své palubě minimálně 8 vybavených vojáků, bude mít dosah 550 km, maximální rychlost 260 km/h a dostup 4 000 m.

psali jsme: Výběr víceúčelových vrtulníků působí netransparentním a chaotickým dojmem, říká poslankyně Jana Černochová

Leonardo ve svém prohlášení uvedl, že jejich vrtulník, s nímž půjde do tendru, splňuje, ale i překračuje požadavky kladené na nový víceúčelový vrtulník zejména v celkovém výkonu, flexibilitě, neseném nákladu, zbraňové výbavě či nároků na údržbu. Podle Leonarda pak představuje nabídka AW139M velký potenciál pro další průmyslovou spolupráci.

 

Zdroj: Leonardo

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace