VIDEO: Americké elektromagnetické kladivo na nepřátelské drony

VIDEO: Americké elektromagnetické kladivo na nepřátelské drony
Autor fotografie: screenshot Youtube
25 / 10 / 2019, 15:00

THOR (Tactical High-power Operational Responder) je nová zbraň vyvinutá výzkumnou laboratoří USAF. Má být efektivním řešením, které ničí nepřátelské drony.

Výzkumná laboratoř USAF (AFRL) ukázala novou zbraň nazvanou podle boha hromu v polovině září. THOR má ničit nepřátelské drony, respektive roj dronů. Ten údajně použily jemenské jednotky v útoku na saúdské ropné pole, kdy větší drony chránily ty malé od toho, aby je detekovaly radary a právě malé drony tak mohly přesně útočit na předem zvolené cíle.

                                    

Právě THOR může být efektivním prostředkem, jak tyto nepřátelské drony vyřadit z boje. Zbraň, která může zlikvidovat několik cílů najednou, je založena na silné elektromagnetické vlně.

Podle vyjádření AFRL byl THOR zkoušen na vojenských testovacích střelnicích blízko Kirtlandu v Ohiu. Tam dokázala zbraň úspěšně zničit dron a zaměřit několik cílů najednou. USAF si zbraň pochvaluje, kdy vyzdvihuje zejména jeho přesnost a rychlost, s jakou ničí nepřátelské cíle. V plánu je pak další test v podobě většího roje dronů.

 

Tagy článku