Video: Jak vypadal Berlín v létě 1945? Digitálně upravený film z poválečného města

Video: Jak vypadal Berlín v létě 1945? Digitálně upravený film z poválečného města
Autor: YouTube/screenshot/Konstantin von zur Muehlen - Chronos Media|Popisek: "Spirit of Berlin"
09 / 11 / 2017, 09:30

Digitálně upravený film z poválečného Berlína.

Krátce po skončení druhé světové války natáčeli američtí kameramani život ve vybombardovaném Berlíně. Tehdy použili film Technicolor, který byl mimořádně drahý. Na sedmiminutovém videu je možné po sedmdesáti letech znovu vidět berlínské obyvatelé i spojenecké vojáky.

psali jsme: Fotografie Berlína z roku 1945, v porovnaní so súčasnosťou

Jediné, co na záběrech chybí, jsou muži ve věku mezi 20 a 45 roky. V tu dobu bylo totiž asi 11 milionů německých mužů v zajateckých táborech. Na záběrech je budova Reichstagu, Brandenburská brána, bulvár Unter den Linden, berlínský dóm či Alexanderplatz, ale i obyčejné obytné domy.

psali jsme: Hitlerův bunkr v Berlíně chránila fanatická jednotka Francouzů

Co ve filmu převládá, je nádherné letní počasí, které kontrastuje s totálně zničeným městem. Majitel filmu Konstantin von zur Mühlen, který tento film objevil, ho digitálně upravil. Na serveru YouTube má Chronos Media řadu podobných videí.

 

Zdroj: worldcrunch.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace