VIDEO: B-52 sice ztratila ocas, ale posádka přesto přistála

11 / 10 / 2019, 13:00

Stejně jako jeho předchůdce, legendární B-17 Flying Fortress, tyto letouny mohou přinést své posádky zpátky bezpečně domů, i když nejsou zrovna v perfektním stavu. Důkazem je to, co se stalo 10. ledna 1964.

Během zkušebního letu nad Novým Mexikem, civilní zkušební pilot Chuck Fisher uslyšel rachocení z nového draku letadla. Došlo k odtržení vertikálního stabilizátoru, ale posádka B-52 natolik důvěřovala svému stroji, že se rozhodla přistát i s velmi limitovanými možnostmi manévrování.

Poškozená B-52

Čemu totiž posádka rozhodně nedůvěřovala, byly nově instalované vystřelovací sedačky.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace