VIDEO: Navštívte pomocou súradníc opustené tanky z druhej svetovej vojny

VIDEO: Navštívte pomocou súradníc opustené tanky z druhej svetovej vojny
Autor: Screenshot/Youtube
06 / 08 / 2018, 10:00

Vo videu, na serveri YouTube.com, si môžte pozrieť desiatky opustených tankov druhej svetovej vojny, jedná sa však len o tanky Sherman, M7-Priest, T-34/85, alebo Chaffe tank.

Video pridal na YouTube nadšenec do histórie, Mick Wilson ešte začiatkom roku 2015. Odvtedy si ho pozrelo takmer 1 500 000 užívateľov.

psali jsme: Fascinující připomínky války - opuštěné tanky po celém světě

Tank Sherman je jeden z najznámejších tankov druhej svetovej vojny. Bojoval takmer na všetkých frontoch, a slúžil aj dlho po vojne. Najdlhšie slúžil v Izraeli, kde jeho modernizované verzie bojovali ešte v 70.rokoch. Bol to najviac vyrábaný tank druhej svetovej vojny.
Vo videu sa objavuje v Afrike, v Karibiku ale i v Európe.

psali jsme: Českoslovenští letci bojovali za vlast. Hitlerovi nedali nic zadarmo

Strojom ako T-34/85, Chaffe tank, alebo M7-Priest je vo videu venovaná len menšia pozornosť na konci videa.

 

Zdroj: YouTube.com/Mick Wilson

Neprehliadnite na Security magazíne: Defence - tanky, lode, lietadla, ozbrojené vozidlá. Aké sú najnovšie trendy v zbrojnom a obrannom priemysle? S nami viete viacej. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace