Úsvit: Válečná zrada, trestní oznámení. Chovanec navrhuje integrovat 6000 imigrantů. Sobotka i Babiš nemají problém

Úsvit: Válečná zrada, trestní oznámení. Chovanec navrhuje integrovat 6000 imigrantů. Sobotka i Babiš nemají problém
30 / 08 / 2016, 15:45

Vláda bude ve středu schvalovat veřejnou zakázku pod názvem „Generální poskytovatel integračních služeb pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou pro období let 2017 – 2019“.

Předmětem zakázky je integrace 6000 islámských imigrantů. Premiér Sobotka, vicepremiér Babiš i ministři napříč vládou opakují, že odmítají přijímat imigranty. Přesto všichni tito členové vlády s touto veřejnou zakázkou souhlasí a v připomínkovém řízení se proti ní žádný nepostavil. Cena za zakázku je 520 milionů korun.

Ve vládě potřebujeme silné osobnosti, ne patolízaly a slabochy

„Sobotka, Babiš a další ministři lžou každý den českému národu do očí. V době, kdy Evropa čelí islámské radikalizaci a terorismu, je to pro mě jako pro vojáka válečná zrada,“ uvedl k tomuto kroku vlády předseda Úsvitu a válečný veterán Miroslav Lidinský.

„Jsme toho názoru, že v situaci, kdy oficiální stanovisko české vlády zní, že vláda odmítá přijímání imigrantů je zadání takové zakázky naprosto nehospodárné, neboť k zadání zakázky není žádný důvod. Oznamujeme proto, že pokud tento materiál vláda schválí, podá strana Úsvit-Národní koalice trestní oznámení za porušení povinností při správě cizího majetku,“ konkretizoval další postup Úsvitu předseda Lidinský.  

Jan Zilvar, tiskový mluvčí

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.