2. mezinárodní zámkařský veletrh LockFest 2016

2. mezinárodní zámkařský veletrh LockFest 2016
26 / 10 / 2016, 03:45

Ve dnech 24. - 25. září 2016 uspořádala Asociace zámkových a klíčových služeb (AZKS) v Karlových Varech již 2. mezinárodní zámkařský veletrh LockFest 2016. Veletrh probíhal pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje.

Veletrh LockFest 2016 byl prioritně určen pro návštěvníky z řad zámkařů, zámečníků a společností zabývajících se dodávkami a montážemi mechanických zábranných systémů a nouzovým otevíráním.

Návštěvnost veletrhu předčila opět očekávání pořádající společnosti AZKS. Z celkového počtu 1742 návštěvníků využilo 292 možnost registrace přes online systém, jejíž součástí byla účast v soutěži o věcné ceny od vystavujících firem, ostatní se registrovali na místě.

Veletrhu se zúčastnilo 51 vystavovatelů z 15 zemí, kteří ve svých expozicích seznámili návštěvníky se svými stálými produkty i s nejžhavějšími novinkami ze svého sortimentu.

Generálním partnerem veletrhu byla společnost FAB ASSA ABLOY, dalšími partnery veletrhu byli společnosti EVVA, dormakaba, TOKOZ, ROSTEX, ACT SERVIS a organizace European Lockmaster Group, Hasičský záchranný sbor České republiky a Asociace českých lockpickerů.

Mediální partneři veletrhu byli Asociace Gremium Alarm, AMBO, SECURITY magazín, ALARM FOCUS, Master Locksmiths Asociation a Cech mechanických zabezpečovacích systémů ČR.

Čestným hostem byla Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně – FAI.

V rámci veletrhu probíhala opět soutěž o nejzajímavější produkt, o kterém svým hlasováním rozhodovali návštěvníci ve třech níže uvedených kategoriích.

V kategorii A - Mechanické a mechatronické zabezpečení, stroje na klíče…

zvítězil produkt společnosti EVVA (Česká republika) Temporary Acces FunctionICS Cylinder

V kategorii B - Elektronika – programování autoklíčů

zvítězila společnost Abrites se svým produktem Abrites Vehicle Diagnostic Interface

V kategorii C - Otevírací technika

vítězství získala společnost WENDT (Německo) s produktem ZIEH-FIX Electro Pick

V rámci veletrhu byl již tradičně největší zájem z řad vystavovatelů i návštěvníků o odborná školení, semináře, které byli z profesního hlediska rozděleny na veřejné prezentace (pořádané vystavovateli pro širokou veřejnost) a neveřejné prezentace (pro zástupce specializovaných firem z oboru, zabývajících se destruktivními a nedestruktivními metodami překonávání mechanických zámkových systémů).

S největším zájmem a ohlasem se setkal seminář „Forenzní metody zkoušek zámků a cylindrických vložek, které byly překonány“ německé zkušební laboratoře GOTH Gmbh.  Mezi další top semináře patřil seminář společnosti WENDT zaměřený na destruktivní a nedestruktivní metody otevírání standardních dveří a otevírání automobilů a seminář Original Lishi Tools, který představil speciální nástroje otevírací techniky. S velkým úspěchem proběhlo během 2 výstavních dnů celkem 26 školení od 19 společností.

Na závěr sobotního veletržního dne byl pořádán v kongresové hale hotelu Thermal Galavečer. Součástí tohoto slavnostního večera bylo kromě vybraného chutného menu a společenského programu s živou hudbou i vyhlášení vítězů soutěže „Nejzajímavější výrobek“. Novinkou letošního ročníku bylo vyhlášení zámkařských osobností roku 2016. Tímto prestižním oceněním byli odměněni zámkaři, kteří většinu života pracovali v oboru a stali se uznávanými specialisty. Za Českou republiku ocenění získali Jan Novotný z Brna, Josef Jakubík z Jihlavy a Eduard Blahák z Brna. Ze zahraničních zámkařů byli oceněni Pyarali Jiwa, MarcWeber Tobias a Adalbert Wendt. Ocenění získali hodnotnou pamětní plaketu, vyrobenou společností Moser.

V rámci veletrhu se mohli návštěvníci i vystavovatelé zúčastnit doprovodného programu prohlídky muzea a sklárny Moser a muzea a výrobny společnosti J. Becher. Pěkné počasí lákalo i k nabízené projížďce vyhlídkovým vláčkem po Karlových Varech.

Závěrem můžeme konstatovat, že 2. mezinárodní zámkařský veletrh LockFest 2016 proběhl úspěšně, jak můžeme usoudit z nesčetných kladných ohlasů vystavovatelů i návštěvníků a věříme, že úspěch této akce zajistí i její pokračovaní v dalších letech.

Autor: Ing. Ladislav Kratochvil, prezident AZKS

Galerie

Tagy článku