KOMENTÁŘ: Jeden národ, jedna strana, jeden vůdce - ruská cesta k nacismu 21. století

KOMENTÁŘ: Jeden národ, jedna strana, jeden vůdce - ruská cesta k nacismu 21. století
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
01 / 12 / 2022, 08:30

Portál Medusa (v Rusku zakázaný) získal dokumenty, ve kterých ruské úřady vyžadují, aby se zaměstnanci škol a univerzit registrovali jako příznivci strany Jednotné Rusko.

Podle dokumentu, který administrátoři poslali zaměstnancům univerzity v Rostovské oblasti (Medusa získala kopii), Jednotné Rusko „hledá lidi, kteří nejsou lhostejní a kteří jsou připraveni podpořit svou zemi a svého prezidenta“. Poskytuje pokyny pro registraci jako příznivce strany, přičemž upřesňuje, že proces registrace by měli dokončit i lidé, kteří již ke straně patří nebo ji podporují. K dopisu je připojen formulář, kam mají univerzitní administrátoři napsat jména zaměstnanců poté, co se zaregistrovali.

Podobný dopis zaslalo ministerstvo školství Slavjanského okresu Krasnodarského kraje místním vzdělávacím institucím podle telegramového kanálu Astra. „Všichni zaměstnanci organizace, nejen členové strany, jsou povinni dokončit registraci na stranické platformě info.er.ru do 25. listopadu 2022 v 15:00,“ stojí na snímku obrazovky dokumentu.

Něco podobného se dělo i ve fašistickém Slovensku v roce 1938, kdy během projevu v Bratislavě, Tiso požadoval obdobný koncept pro Slovensko tedy „jeden stát, jeden národ, jednu stranu, jednoho vůdce“. Tiso se inspiroval u vůdce Třetí říše, samotného Adolfa Hitlera, který razil podobnou tezi.

Nyní je nacismem a jeho principy fascinováno putinovské Rusko, které mílovými kroky zdolává milníky na cestě k nacismu. V dubnu 2021 Putin podepsal zákon, který mu umožní zůstat prezidentem Ruska až do roku 2036. Genocida ukrajinského národa začala letošního února, kdy Rusko svého souseda napadlo pod směšnou záminkou denacifikace (posléze desatanizace a nyní vlastně není jasné proč). Nyní výše uvedená nutnost registrace zaměstnanců škol.

Rusko není třetí Řím, ale reinkarnace nacistické Třetí říše.

 

Zdroj: Medusa, Astra, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace