Návrat do sovětských časů: Vrcholní představitelé Kremlu zakazují svobodně vycestovat zaměstnancům státních společností

Návrat do sovětských časů: Vrcholní představitelé Kremlu zakazují svobodně vycestovat zaměstnancům státních společností
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
16 / 03 / 2023, 12:00

Jde o návrat zašlých sovětských dob? Politické špičky Kremlu zakazují zaměstnancům státních společností opustit Rusko, navíc někteří musejí odevzdávat své pasy Federální službě bezpečnosti (FSB). Zjistilo to vyšetřování nezávislých médií, Radia Svobodná Evropa a Current Time.

V Rusku přituhuje a jsou utahovány ještě více šrouby. Server tvp. info informoval o tom, že na základě nezávislého vyšetřování Radia Svobodná Evropa zakazují kremelští vrcholní představitelé státním zaměstnancům vycestovat svobodně ze země.

Někteří státní zaměstnanci jsou žádani o to, aby své cestovní doklady odevzdávali FSB nebo zvláštnímu oddělení na pracovišti.

Ti státní zaměstnanci, kteří odmítnou postoupit své pasy, mohou být propuštěni ze zaměstnání. Cestovní restrikce tak má různé stupně - od úplného zákazu opustit Rusko, až po určitou míru omezení, udělení výjimky, nicméně klíčoví zaměstnanci Kremlu nesmějí zemi opustit vůbec.

Current Time uvedl, že například povolení k letu do Spojených arabských emirátů lze získat jen z ,,dobrého důvodu", a pokud se do této země člověk přece jen dostane, musí po svém návratu předložit písemnou zprávu o cestě, to znamená jinými slovy, co tam dělal a s kým se stýkal.

Autoři nezávislého vyšetřování uvádějí, že takto omezené cestování do zahraničí nemá žádný právní základ. Je v podstatě na libovůli kremelských vrcholných činitelů, koho pustí za hranice a koho ne. Současné ruské zákony zakazují zahraniční cesty pouze úředníkům s přístupem ke státním tajemstvím, členům FSB a armádě.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace