Policista zastřelil v Bronxu psychicky narušenou starou ženu

Policista zastřelil v Bronxu psychicky narušenou starou ženu
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
20 / 10 / 2016, 10:15

Policie v New Yorku čelí kritice veřejnosti i starosty města Billa de Blasia kvůli kontroverznímu zásahu, při kterém jeden z policistů zastřelil očividně psychicky rozrušenou 66letou černošku.

New York 19. října (ČTK) - Starosta de Blasio dnes podle agentury AP o úterním incidentu řekl, že se stala strašná chyba a tragédie. Nadřízení střílejícího policistu postavili mimo službu a uvedli, že nepostupoval podle standardních pokynů.

Policie k 66leté Deborah Dannerové přijela poté, co obdržela telefonát o rozrušené osobě. Žena držela nůžky, kterými se kolem sebe oháněla. Výzvu, aby je odložila, neuposlechla, naopak uchopila baseballovou pálku, se kterou udeřila směrem k policistovi. Ten dvakrát vystřelil a zasáhl ji do trupu. Žena zraněním podlehla.

 

Úřady případ přislíbily důkladně prošetřit a zatím oznámily, že policisté jsou pro takovéto situace školeni, aby použili elektrický paralyzér. Ten měl střílející policista u sebe.

Starosta de Blasio na dnešní tiskové konferenci prohlásil, že od policistů se očekává nasazení střelných zbraní, pokud čelí opravdu vážné krizi. "Je obtížné si představit, že tomu tak bylo," dodal s tím, že ke střelbě nemělo dojít.

Policie pochybení uznala. "Je jasné, že v tomto případě jsme selhali," uvedla newyorská policie s tím, že policista nepostupoval v souladu s výcvikem.

O Dannerové její rodina tvrdí, že byla psychicky nemocná. Policie v jejím bytě v minulosti zasahovala opakovaně.

Incident se stal v době, kdy americká policie čelí kritice kvůli kontroverzním zásahům svých bělošských členů proti černochům. Zda byl i nyní střílejícím policistou běloch, se média nezmiňují.

Tagy článku