Sněmovna umí i nechtěně ,,pobavit" - v hlavní roli zemitý Pirát

Sněmovna umí i nechtěně ,,pobavit&quote; - v hlavní roli zemitý Pirát
Autor fotografie: screenshot Youtube|Popisek: Mikuláš Ferjenčík
23 / 08 / 2018, 09:15

Sněmovna včera projednávala ožehavou otázku platů, kdy původně hrozilo, že zákonodárcům, ministrům a dalším vysokým činitelům vzrostou skokově platy až o 20%. Proti tomu rázně vystoupila Pirátská strana. Zejména poslanec Mikuláš Ferjenčík předvedl ,,zdařilé číslo".

„Mně je upřímně docela jedno, kolik berou soudci, když projednáváme zákon o platech politiků a tady poslanci berou cca 95 000 Kč čistého, každý z nás. Taková je realita v této zemi, je to velice dobrý plat a absolutně nevidím důvod, proč by ten plat měl růst o 20 %. A já, když přijdu k nám do Choltic do hospody, tak chci, abych mohl se tam podívat štamgastům do očí a říct, že nejsem taky takovej zm.d, kterej si přidá 20 procent,“ ulevil si jeden z nejviditelnějších poslanců Pirátské strany Mikuláš Ferjenčík, která loni historicky poprvé vstoupila do parlamentu.

psali jsme: Bezpečnost není absolutní priorita, řekl poslanec Michálek

Za expresivní projev doplněný o vulgaritu však sklidil kritiku ostatních politiků, kteří v tomto případě oprávněně poukazovali na to, že taková vulgarita do Poslanecké sněmovny nepatří. Piráti tak na sebe po krátké pauze znovu upozornili, ovšem ne zrovna v příznivém světle. Podpořili již dříve například na státní vyznamenání normalizačního básníka Karla Sýse, aniž by si zřejmě zjistili, o koho jde, poslanec Tomáš Vymazal si zase ,,nerušeně" těžil kryptoměnu ve svém služebním bytě a spotřeboval přitom neúměrně vysoké množství energie, že se tím zabývala i Sněmovna.

psali jsme: Politický svět podle Pirátů: ,,Lehký" amatérismus a přešlapovací taktika

Na Piráty je tak zatím nahlíženo jako na poněkud svéráznou partičku sněmovních nováčků, kteří zatím řeší pouze kulaté stoly a zřizování komisí, ale ne konkrétní návrhy. Ferjenčíkův projev tak do této mozaiky přesně zapadá. Uvidíme, jestli v nadcházejících komunálních a senátních volbách dokáží tyto vklady spíše pozitivně zhodnotit, nebo se od nich volič tentokrát odvrátí.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku