Ukrajinské tajné služby plánují invazi na Krym a teroristické akce, prohlásil ruský šéf bezpečnostní rady. Směšné, reaguje protistrana

Ukrajinské tajné služby plánují invazi na Krym a teroristické akce, prohlásil ruský šéf bezpečnostní rady. Směšné, reaguje protistrana
Autor fotografie: Mstyslav Černov, CC BY-SA 4.0|Popisek: Proruští separatisté poblíž Doněcku v roce 2015
15 / 04 / 2021, 11:00

Podle šéfa ruské bezpečnostní rady Nikolaje Patruševa chce Ukrajina vyslat na Krym sabotážní komanda, uvedl server Defence Blog.

Kreml v narůstajícím rusko-ukrajinském napětí zostřuje svou rétoriku. Podle šéfa ruské bezpečnostní rady Nikolaje Patruševa chtějí ukrajinské tajné služby páchat na území Krymu, který byl Ruskem anektován v roce 2014, sabotážní a teroristické akce.

,,Ukrajinské tajné služby osnují plán na sabotážní a teroristické akce na Krymu včetně útoků na důležitá zařízení infrastruktury," řekl ve středu Patrušev. Ten ke svému prohlášení dodal, že právě ukrajinské tajné služby a skupiny ,,extrémistů" neustále podněcují provokace na ukrajinsko-ruské hranici a snaží se vyvíjet sabotážní a teroristickou aktivitu na Krymu.

Ukrajina označila nejnovější Patruševovy výroky za směšné. Naopak minulý týden ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že je to Moskva, která postupně shromažďuje vojska podél hranic a neustále zvyšuje napětí.

Patruševovy výroky padly poté, co spolu hovořili americký prezident Joe Biden se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Mluvili spolu o napjaté situaci, která momentálně panuje na území Donbasu a ukrajinsko-ruské hranici. Biden zdůraznil, že USA stojí pevně za Ukrajinou a její státní a územní suverenitou. Zároveň Biden s německou kancléřkou nejnověji vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo eskalující se napětí.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.