V obchodním centru v Burlingtonu vraždil dvacetiletý Turek

V obchodním centru v Burlingtonu vraždil dvacetiletý Turek
Autor: Sgt. Mark Francis, Twitter|Popisek: Arcan Cetin
25 / 09 / 2016, 10:45

Americká policie už zatkla muže podezřelého ze zabití pěti lidí v obchodním centrum v Burlingtonu.

Policie amerického státu Washington dopadla v sobotu večer muže podezřelého ze zabití pěti lidí při páteční střelbě v nákupním centru ve městě Burlington, asi sto kilometrů severně od Seattlu. Muž byl vzat do vazby, sdělil agentuře Reuters mluvčí státní policie Keith Leary.

Podle policie je podezřelým dvacetiletý Arcan Cetin turecké národnosti, který legálně žije v USA. Zdroj: rt.com

 

Potvrdily se původní spekulace na sociálních sítích, že za útokem je muslim, stejně jako tomu bylo při útoku v obchodním centru ve městě St. Cloud v Minnesotě, kde útočník oblečený v uniformě soukromé bezpečnostní agentury a vyzbrojený nožem s výkřikem "Alláhu Akbar!" zranil nejméně osm lidí. K útoku se tehdy přihlásil IS

Střelba v obchodním centru v americkém Burlingtonu, tři mrtví

Zatím není znám motiv střelce, ani to, zda jednal sám, v každém případě americká FBI prošetřuje útok jako jako potenciální teroristický čin, místní policie odmítá prozatím cokoliv potvrdit nebo vyvrátit.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace