Video: ,,Rychlostřelec" M61 Vulcan vychrlí 4 500 nábojů za minutu!

Video: ,,Rychlostřelec&quote; M61 Vulcan vychrlí 4 500 nábojů za minutu!
Popisek: Gatling v akci
21 / 12 / 2017, 17:30

Video ukazuje zbraňové testy automatického děla M61 Vulcan na různých lodích US Navy. Systém CIWS (Close In Weapon System) je primárním obranným systémem proti raketám.

Systému se díky jeho specifickému tvaru přezdívá R2D2 podle stejnojmenného robota z Hvězdných válek.

Zbraňový systém blízké obrany je naváděný radarem a je schopen sledovat blížící se cíle ze vzdálenosti mnoha kilometrů a systému je samozřejmě jedno, zda se jedná o raketu, nebo nepřátelské letadlo. Pod radarem v horní části systému je umístěn vyhledávací a řídící radar AN/UPS-2 pro řízení palby, termovizní zaměřovač a automatický sledovač cíle, níže je umístěn šestihlavňový rychlopalný rotační kanon M61A1 ráže 20 mm.

psali jsme: Jak by americké námořnictvo mohlo vrátit do hry bitevní lodě třídy Iowa

Systém je uložen je na otočné stabilizované elektricky ovládané základně. Systém může vést palbu na přilétající střely a další cíle rychlostí 3 000 či 4 500 ran za minutu. Funguje automaticky, ale lze ho řídit i manuálně.

psali jsme: Na veletrhu obranného průmyslu DSEI bylo představeno laserové dělo UK Dragonfire

Systém, je též využívaný Pobřežní stráží USA, která jej ho používá u svých kutrů tříd Hamilton a Legend a má také zahraniční uživatele z dalších 22 zemí. Na americké lodě se začal montovat v roce 1980 a jeho výrobce uvádí, že ho bylo vyrobeno více než 890 kusů.[1]

 

Zdroj: WorldWarWings

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace