VIDEO: Vousáč klikoval na oltáři v kostele, přišlo ho to pěkně draho

VIDEO: Vousáč klikoval na oltáři v kostele, přišlo ho to pěkně draho
19 / 01 / 2017, 12:30

Trvalo více než rok, aby německé úřady stanovily pokutu pro artistu Alexandra Karleho za to, že v katolickém kostele na oltáři udělal 27 kliků a z akce pořídil nahrávku jako důkazní materiál.

   

Místní soud v německém Saarbrückenu pokutoval Karleho částkou 700 Eur, poté, co se objevilo na internetu video, na němž 38letý Karla vykonal 27 kliků na oltáři v kostele sv. Jana.  Karle se následně přiznal, že byl sám velmi překvapen nulovou reakcí přihlížejících v kostele. Na videu je nicméně patrné jeho „opatrné" počínání a také skutečnost, že po cvičení oltář setřel. 

čtěte také: Islámisté zajali desítky syrských křesťanů a vypálili místní kostel...

 

Vedení kostela si nicméně stěžovalo, že se jedná o zneuctění posvátného místa a stěžovalo si na artistovo počínání. I tak, se však video objevilo na artistickém webu s provokativním názvem „Tlak k představení“  

„S křesťansko vírou by mělo být zacházeno s respektem,“ postěžoval si do tamních novin kněz Eugen Vogt a odsoudil Karleho čin jako provokaci. 

Artistovi byla původně vyměřena soudem pokuta na 1500 eur za neoprávněný vstup na oltář a porušování náboženských obřadů s poukazem, že si navíc nesundal boty.  Částka mu nicméně byla nakonec snížena na 700 eur.  

 

Zdroj: //www.rt.com/viral/374189-german-artist-altar-push-ups/

 

autor: Jan Blažek

 

psali jsme:

Statisíce iráckých křesťanů muselo uprchnout před islámisty. První Vánoce v cizí zemi

Islámským bojovníkům padl za oběť hřbitov válečných veteránů v Tobruku

První uprchlíci ze Sýrii směřují do ČR. Proč ne křesťanští uprchlíci z Iráku?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace