VIDEO: Vykolejený vlak v Kamerunu má na svědomí nejméně 55 obětí a 600 zraněných

VIDEO: Vykolejený vlak v Kamerunu má na svědomí nejméně 55 obětí a 600 zraněných
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: vlak
22 / 10 / 2016, 18:00

Přetížený vlak havaroval v pátek na cestě, která spojuje kamerunské hlavní město Yaoundé a ekonomické středisko země Doualu.

Ministr dopravy Edgar Alain Mebe Ngo'o řekl, že přesná příčina neštěstí zatím není známá, nicméně přetížený vlak v jeden moment vykolejil a převrátil se.

Ve vlaku cestovalo asi 1300 pasažérů místo obvyklých 600, což mohlo být příčinou nehody. Původní zprávy, které hovořily o 53 mrtvých se mezitím navýšily na 55.

Ani toto číslo však nemusí být podle kamerunského ministra dopravy konečné.

Zdroj: aljazeera.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace