Walmart bude testovat drony

Walmart bude testovat drony
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
05 / 11 / 2015, 12:15

Americký maloobchodní gigant Walmart nedávno požádal o povolení k testování leteckých dronů, uvedla to ve své zprávě agentura Reuters.

Ve zprávě se tvrdí, že společnost se zaměřuje na vývoj a nasazení podobné služby jako dodávání zboží pomocí dronů od Amazonu, nebo třeba kontrola skladových zásob.

Walmart zřejmě již testoval drony v interiéru, a nyní je na řadě další fáze – testování venku.

Jakékoli komerční nasazení bezpilotních letounů od Walmartu, Amazonu nebo kohokoliv jiného vyžaduje změny současných pravidel Federal Aviation Authority tak, aby bylo možné provozovat UAV. V současné době když společnost plánuje využít drony pro obchodní účely, je třeba požádat o povolení od FAA a pilot musí být registrovaným pilotem UAV prostředků.

Dodávky zboží drony nejsou zatím zcela realitou, ale s množstvím výzkumu a vývoje, u některých největších prodejců ve Spojených státech se zdá, že se stane samozřejmostí v ne příliš vzdálené budoucnosti.

Zdroj: TNW News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.