Záhadná vražda novináře Kuciaka: Mohla za to opravdu sexbomba Alena, nebo je to celé jen bouda? Tahají nás média za nos?

Záhadná vražda novináře Kuciaka: Mohla za to opravdu sexbomba Alena, nebo je to celé jen bouda? Tahají nás média za nos?
20 / 10 / 2018, 18:30

Případ vražda slovenského novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky, archeoložky Martiny (†27) už má své první zatčené. Mediální verze případu však budí velké pochybnosti.

Policie zatkla sexbombu Alena  Zsuzsová a další tři podezřelé, kteří se měli podílet na přípravě vraždy, kvůli které padla v březnu vláda, a slovenský premiér Fico podal demisi. Médiím se podařilo vytvořit z případu politické téma, což – jak se ukazuje, byla falešná stopa.

psali jsme: Slovensko podle portálu aktuality.sk mělo údaje o spojení podnikatele s mafií

Původně mělo jít o akci italské mafie (ndrangheta) propojené jako chobotnice se slovenskou vládou, což se nepotvrdilo, zůstala jen chabá ozvěna v podobě toho, že podezřelá sexbomba Alena Zsuzsová umí trochu italsky (před 11 lety pracovala pro italskou firmu, obchodující s nábytkem). Žádná jiná indicie svědčící o vazbě Aleny na Itálii není.

Snad jen – Patnáctiletá dcera Aleny Zsuzsové předváděla italskou módu, je úspěšnou modelkou a její tvář při propagaci módní značky visela loni na billboardech po celém Slovensku.

Video z policejního zásahu zde:

             

 

Ačkoli média označují Alenu jako objednavatelku vraždy, některá dokonce neváhají používat termínu „vražedkyně“, faktem zůstává, že policie zatím nemá nic kromě nezvykle ochotné výpovědi jednoho spolupracujícího obviněného. Všichni ostatní tvrdí, že je to bouda.

psali jsme: Vražda slovenského novináře: Fraška na téma státní převrat pokračuje. Italská stopa mizí, fake news média budují vlastní realitu

Oním spolupracujícím obviněným je místní podnikatel Zoltán Ansruskó, bývalý milenec krásné Aleny. Jeho výpověď je to jediné, co zatím mohla policie lačným médiím nabídnout.

Podle podnikatele Ansruskóa za ním Alena přišla, že chce zabít novináře, aby jí s tím píchl. Ansruskó poté oslovil dva známé z fitness centra – Szabóa a Marčenka, kteří vraždu provedli.

Vrahem snoubenců byl podle policie někdejší policejní vyšetřovatel Tomáš Szabó. Do Velké Mače, kde oběti bydlely, ho přivezl bratranec a bývalý voják Miroslav Marček, který v kauze figuroval jen jako řidič. Oba spolu také podnikali: V centru Kolárova měli obchod z fitness doplňky a zdravou výživou.

Alena ale verzi svého bývalého milence Ansruskóa popírá. „Obvinění Zoltána Ansruskóa považuji za absurdní. Známe se třináct let. Nevím, proč lže,“ říká k tomu Alena Zsuzsová.

Důvod, proč si mohl Ansruskó všechno vymyslet, byly jeho velké dluhy. Jedním z jeho největších věřitelů byl totiž další místní podnikatel, údajný milenec a sponzor sexbomby Aleny pan Marián Kučner, který již také patří mezi podezřelé. Podle bývalého partnera krásné Aleny je otcem její 15leté dcery právě podnikatel Kučner. To by vysvětlovalo, proč posílal Aleně každý měsíc na účet vysokou částku.  

Pokud by soud Ansruskóově verzi uvěřil, dostal by mírnější trest a zbavil by se dluhů, protože jeho hlavní věřitel Kučner by byl za mřížemi.

Oba údajní vrazi Szabó a Marčenko podle dostupných informací podali proti svému zadržení stížnost. Z výpovědi zadluženého podnikatele Ansruskóa tak vyplývá jen jeho přiznání, že to byl on, kdo si objednal vraždu. To ostatní je jen jeho ničím nepodložená verze, kterou podle dostupných informací všichni popírají.

psali jsme: Vražda investigativního novináře otřásla nejen Slovenskem. Vrací se divoká devadesátá léta?

Záhadou zůstává, proč by chtěl zadlužený Zoltán zavraždit začínajícího novináře, který nikomu nepřekážel, a kterého jeho kolegové v redakci nepříliš významného serveru aktuality.cz označovalo za „takovou myšku za monitorem“.

Je tedy velmi nepravděpodobné, že by byl Kuciak zavražděn kvůli tomu, že pracoval jako novinář. Za svou krátkou kariéru napsal několik desítek článků, které proběhly bez povšimnutí, ničím se nevymykaly, ani nikomu neškodily.

Primárním cílem útoku zřejmě nebyla ani jeho snoubenka Martina. Doma totiž byli v době vraždy oba náhodou, tak není jasné, o co vrahům vlastně šlo, a zda si třeba nespletli dům, nebo jen něco nehledali.

Pikantní je, že k odhalení pachatele (který ale zatím zřejmě odhalen nebyl) podle médií přispěla americká družice, která letěla náhodou nad Velkou Mačou, když se to stalo. I tato informace patří do mozaiky, která vypovídá o tom, že zřejmě bylo všechno úplně jinak.

 

Autor: Ondřej Höppner

Tagy článku