Podcast SM: Jiří Hynek o odzbrojování občanů, pokrytectví a umělých překážkách pro obranný průmysl

Podcast SM: Jiří Hynek o odzbrojování občanů, pokrytectví a umělých překážkách pro obranný průmysl
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: Jiří Hynek, Jakub Samek
21 / 04 / 2021, 13:00

V dalším díle Podcastu Security Magazínu jsme s Jiřím Hynkem, prezidentem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky, mluvili o situaci obranného průmyslu v probíhající pandemii, o nepříliš radostném vývoji na poli eurounijní zbraňové legislativy, pokrytectví, které v dnešní době často přísněji trestá slova než například násilné činy. A také o umělých překážkách pro obranný průmysl.

Tomu z ne zcela pochopitelných důvodů házejí klacky pod nohy i bankovní domy, a zákonadbalým společnostem odpírají nejen přístup třeba k úvěrům, ale i jen otevření běžného účtu. S vágním odkazem na rizika obchodu se zbraněmi. Co se s tím dá/má udělat? A co prezident AOBP ČR očekává od nově zřízené Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci (AMOS), kterou zřídilo Ministerstvo obrany k podpoře exportu a obchodu v režimu vláda-vláda?

video: youtube

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.