Představuje se nové bezosádkové pozemní vozidlo Centaur z Běloruska

Představuje se nové bezosádkové pozemní vozidlo Centaur z Běloruska
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: UGV Centaur
15 / 07 / 2018, 14:15

Na běloruský Den nezávislosti připadající na 3. července bylo představeon na vojenské přehlídce nové bezosádkové pozemní vozidlo (UGV) Centaur.

Nové UGV si odbylo premiéru na vojenské přehlídce spojené s oslavou běloruského Dne nezávislosti, který připadá na 3. července. Vozidlo vyrobila běloruská společnost LLC BSVT.

psali jsme: Stratom představil nové autonomní bezpilotní pozemní vozidlo. Samo se dokáže naložit a vyložit z letadla

Vozidlo bude určené k k různým typům misí - průzkumných, bojových, kdy bude Centaur poskytovat palebnou podporu vojákům, své uplatnění nové vozidlo najde taktéž v protiteroristických misích.

psali jsme: Zabijácké UGV z Ukrajiny má poetické jméno Laska

UGV je vybaveno věží se dvěma čtyřhlavňovými rotačními kulomety GShG - 7.62, které mají dosah zhruba 1 kilometr. Zbraňový systém může být použit v automatizovaném režimu k ochraně perimetru nebo hlídání určitého objektu. Centaur bude rovněž schopen ničit mobilní vzdušné cíle letící rychlostí 300 km/h.

psali jsme: Video: THeMIS - nejlepší přítel vojáka budoucnosti

Nové běloruské UGV, mezi jehož hlavní přednosti patří snadná ovladatelnost, je vybaveno pokročilými optoelektronickými systémy, které ulehčují jeho ovládání a zvyšují detekci a rozpoznání cíle. Centaur může být nasazen do všech typů terénů za jakéhokoliv počasí.

Vozidlo je dálkově řízeno jedním vojákem až do vzdálenosti do 5 000 metrů.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace