VIDEO: Ruský zmodernizovaný bombardér Tupolev Tu-22M3M vyroloval ze závodu v Kazani

VIDEO: Ruský zmodernizovaný bombardér Tupolev Tu-22M3M vyroloval ze závodu v Kazani
Autor: screenshot Youtube
21 / 08 / 2018, 11:30

Stroj prošel výraznějšími modernizačními úpravami, které se týkají radioelektroniky, informovala agentura TASS.

Zmodernizovaný bombardér Tupolev Tu-22M3M vyroloval ze leteckého závodu v Kazani. Stroj má nyní projít fází pozemních a leteckých testů.

psali jsme: V Rusku postavili po téměř 15 letech nový strategický bombardér Tu-160M2

Stroj byl během modernizačního procesu vybaven nejnovějším palubním digitálním radioelektronickým zařízením, které bylo vyrobeno výhradně z domácích součástí. Bombardér rovněž dostal nové navigační, komunikační a zaměřovací vybavení, nový motor, kontrolní systémy ukazující spotřebu paliva.

Psali jsme: Ruské letectvo: Obr na hliněných nohou?

Podle společnosti Tupolev nahrazení 80% radioelektroniky zlepšilo přesnost navigace a automatizaci ovládání letounu. Rovněž tím byla zjednodušena celková údržba stroje. Tupolev uvedl, že potenciál stroje byl modernizací značně zvýšen. Jeho bojový radius a efektivita je daleko větší než předtím.

První zmodernizované stroje mají ruské ozbrojené síly převzít v roce 2021.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace