VIDEO: Singapur spustil na na vodu první ponorku třídy Typ 218SG

VIDEO: Singapur spustil na na vodu první ponorku třídy Typ 218SG
Autor: screenshot Youtube
20 / 02 / 2019, 11:00

V německém přístavním městě Kiel byla slavnostně spuštěna na vodu singapurská ponorka ,,Invincible" třídy Typ 218SG.

Během ceremonie prohlásil singapurský ministr obrany Ng Eng Hen, že země čelí mnoha hrozbám na moři, včetně terorismu, pašování ilegálních zbraní nebo třeba pirátství. Právě první ponorka z třídy Typ 218SG pojmenovaná ,,Invincible" má představat novou zbraň, jak podobným hrozbám bránit.

                                       

Společně s ,,Invincible" budou v budoucnu dodány singapurskému námořnictvu i další tři jednotky z této třídy (Impeccable, Illustrious a Inimitable), oznámil Hen. Ty se v současné době staví a budou doručeny Singapuru počínaje rokem 2022.

,,Invincible" byla postavena v loděnici ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS) v německém Kielu, která v roce 2013 získala zakázku na stavbu prvních dvou jednotek třídy Typ 218SG pro Singapur. Ponorky mají postupně nahradit starší třídu Challenger, jejíž 4 jednotky Singapur stále provozuje. Invincible je jednou z největších ponorek, které zatím vznikly v TKMS.

Délka dieselelektrické ponorky je 70 m, šířka 6,3 m. Plavidlo má výtlak 2 000 t na hladině a je vyzbrojeno osmi 533mm torpédomety. Důležitou součást ponorek bude tvořit pomocný pohon nezávislý na přístupu vzduchu (AIP), což plavidlu umožní být ponořeno delší dobu.

 

Zdroj: navalnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace