VIDEO: Singapur spustil na na vodu první ponorku třídy Typ 218SG

VIDEO: Singapur spustil na na vodu první ponorku třídy Typ 218SG
Autor fotografie: screenshot Youtube
20 / 02 / 2019, 11:00

V německém přístavním městě Kiel byla slavnostně spuštěna na vodu singapurská ponorka ,,Invincible" třídy Typ 218SG.

Během ceremonie prohlásil singapurský ministr obrany Ng Eng Hen, že země čelí mnoha hrozbám na moři, včetně terorismu, pašování ilegálních zbraní nebo třeba pirátství. Právě první ponorka z třídy Typ 218SG pojmenovaná ,,Invincible" má představat novou zbraň, jak podobným hrozbám bránit.

                                       

Společně s ,,Invincible" budou v budoucnu dodány singapurskému námořnictvu i další tři jednotky z této třídy (Impeccable, Illustrious a Inimitable), oznámil Hen. Ty se v současné době staví a budou doručeny Singapuru počínaje rokem 2022.

,,Invincible" byla postavena v loděnici ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS) v německém Kielu, která v roce 2013 získala zakázku na stavbu prvních dvou jednotek třídy Typ 218SG pro Singapur. Ponorky mají postupně nahradit starší třídu Challenger, jejíž 4 jednotky Singapur stále provozuje. Invincible je jednou z největších ponorek, které zatím vznikly v TKMS.

Délka dieselelektrické ponorky je 70 m, šířka 6,3 m. Plavidlo má výtlak 2 000 t na hladině a je vyzbrojeno osmi 533mm torpédomety. Důležitou součást ponorek bude tvořit pomocný pohon nezávislý na přístupu vzduchu (AIP), což plavidlu umožní být ponořeno delší dobu.

 

Zdroj: navalnews.com

Tagy článku