Vojáci nacvičovali výsadek do vody z vrtulníku UH-1Y ‘Yankee’ společnosti Bell

Vojáci nacvičovali výsadek do vody z vrtulníku UH-1Y ‘Yankee’ společnosti Bell
13 / 09 / 2018, 14:00

Operační schopnosti vrtulníku Bell UH-1Y 'Yankee' dokumentuje nácvik výsadku do vody na havajské základně leteckých sil Bellows. Technika výsadku (nazývaná v originále helocast) se využívá při nasazení malých jednotek či speciálních sil do oblasti působení.

UH-1Y, jejichž pořízení Ministerstvo obrany ČR zvažuje v rámci výběrového řízení, aby nahradily stárnoucí sovětskou flotilu, jsou považovány za světovou špičku mezi víceúčelovými vrtulníky prověřenými v bojovém nasazení. UH-1Y, které byly vybrané pro podporu globálních misí námořních sil Spojených států v příštích čtyřech desetiletích, mohou pracovat i v těch nejextrémnějších podmínkách, od arktického chladu až po pouštní vedro, a zároveň provádět široké spektrum misí, od bojových úkolů až po pomoc při katastrofách.

psali jsme: Bell získal od amerického námořnictva 510milionový kontrakt na dodávku 29 vrtulníků AH-1Z Viper

Během výcviku byli příslušníci agentury Spojených států pro vyhledávání válečných zajatců a pohřešovaných v boji (DPAA) přepraveni strojem UH-1Y 'Yankee' do místa vysazení, kde vrtulník nabral výšku těsně nad mořskou hladinou a členové týmu pak seskákali do vody a přeplavali na břeh.

DPAA provádí globální operace vyhledávání a záchrany v těch nejnehostinnějších místech planety s tím, že se snaží poskytnout co možná nejúplnější přehled o pohřešovaných amerických vojácích jejich rodinám a administrativě.

psali jsme: Bell oslavil Světový den vrtulníků

Česká veřejnost bude mít příležitost vidět UH-1Y na vlastní oči během akce Dny NATO & Dny Vzdušných sil AČR 15. - 16. září v Ostravě. Společnost Bell na letecké přehlídce také představí plně funkční verzi Bell 505 Jet Ranger X.

Pro více informací o společnosti Bell navštivte stránky: www.bellflight.com

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

Diskuse

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace