Ruský voják nezná překážek – sebevražda plukovníka 5 výstřely do hrudi

Ruský voják nezná překážek – sebevražda plukovníka 5 výstřely do hrudi
Autor fotografie: Dollar Photo Club, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
16 / 11 / 2022, 15:00

Kamarád Vladimira Putina, plukovník Vadim Bojko (44) byl nalezen s pěti kulkami v hrudi ve své kanceláři v ruském Vladivostoku. První oficiální zprávy tvrdily, že šlo o „sebevraždu“.

Blízký přítel ruského prezidenta Vladimira Putina byl nalezen zastřelený ve své kanceláři v Rusku. Plukovník Vadim Bojko (44) byl úzce zapojen do mobilizační kampaně pro získání vojáků kvůli válce na Ukrajině.

V září Putin oznámil „částečnou mobilizaci“ vojenských záložníků v Rusku, což znamenalo, že tisíce nevycvičených Rusů byly povolány do boje v zoufalé snaze podpořit Putinovu neúspěšnou válku na Ukrajině.

Podle zpráv byl Bojko, který byl také zástupcem vedoucího prestižní Makarovovy pacifické vyšší námořní školy ve Vladivostoku, nalezen s mnoha střelnými ranami na hrudníku.

Dvojnásobný otec, který měl na elitní akademii na starosti výzbroj a střelivo, se jako obvykle pustil do práce, ale když vstoupil do své kanceláře, krátce poté bylo slyšet pět výstřelů, říkají zprávy z Vladivostoku. Sloužící důstojník, který zaslechl zvuk střelby, pak přispěchal na místo a uviděl Bojkovo tělo.

Zatímco první zprávy v Rusku hovořily o podezření na sebevraždu, BAZA média uvedly, že kriminalisté našli u mrtvého plukovníka pět nábojnic a čtyři pistole Makarov.

Zpráva od BAZA media vznesla otázku, jak se plukovník mohl pětkrát střelit do hrudi a tento příběh zpochybnila i díky tomu, že na místě nebyl nalezen žádný dopis na rozloučenou.

Bojko je zatím poslední vysoce postavenou ruskou osobností, která zemřela za záhadných okolností poté, co v únoru tohoto roku Rusko rozpoutalo válku na Ukrajině.

Zdroj: Twitter, Mirror.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace