Pětivěžový tank T-35: Totální neúspěch Stalinových konstruktérů

Pětivěžový tank T-35: Totální neúspěch Stalinových konstruktérů
Autor: By Willi Ude, uploaded by Ude - private photoarchiv, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12435498|Popisek: Němečtí vojáci na zajatém T-35
28 / 01 / 2019, 13:00

Na přelomu dvacátých a třicátých let zasáhla nejen evropské mocnosti doslova móda více věžových tanků. Teorie říkala, že více věžových tanků dokáže vést palbu na více cílů najednou a díky tomu budou velmi efektivní.

Stroje této koncepce vyvíjeli a testovali v Anglii, Francii a nelegálně také v Německu, ale většinou od nich vždy zase rychle upustili. Sovětská armáda samozřejmě nechtěla zůstat pozadu a tak i Rusové zahájili práce na podobně řešených tancích střední a těžké hmotnostní kategorie.

Psali jsme: Dvě věže Josifa Vissarionoviče Stalina

Zatímco však jiné evropské armády dospěly k poznání, že výhody jsou převáženy nedostatky, které přináší složitá konstrukce, Rusové pokračovali a dovedli dva z více věžových strojů až k sériové výrobě. Byly to konkrétně střední tank T-28 a těžký T-35.

Psali jsme: Suchoj T-4 měl být ničitelem letadlových lodí, ,,zabily" ho však pomluvy Tupoleva

Více ve videu

Autor: G_J_Rasputin

FB: //www.facebook.com/G.J.Rasputin/

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace